Hakkımızda

EKOPETEK Ambalaj sistemleri, Kağıt Palet, Kağıt Panel ve Kağıttan İmal Ambalaj Destek Üniteleri üretmek üzere kurulmuştur. Üretimimiz ilk olarak Bursa’da başlamış olup, artan talep doğrultusunda İzmir’de de üretim faaliyetine başlanmış olup, satış-pazarlama ve ihracat faaliyetlerini de İzmir’den yürütmek üzere, Karabağlar ofisi ile Kısıkköy - Menderes’te lojistik merkezi faaliyete geçirilmiştir.
Satış ve Pazarlamasını yaptığımız, tüm nihai ürünlerin yapısında hammadde olarak kullanılan “Mukavemetli Kağıt Panel” ürünü, benzer ürünler arasında Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini korumaktadır. Yapısı itibariyle direnci oldukça yüksek olan bu ürün, paletlerimizde 500 kg’dan 1500 kg.a kadar standart üretim, 1500 kg.dan 2500 Kg.’a özel üretilmiş paletlerimiz dinamik yük taşıma kapasitesine olanak tanımaktadır. Ayrıca Kağıt Panellerimiz, yine yapısı itibariyle iç mimari uygulamalardan, reklamcılık sektörüne, mobilyadan ambalaja, lojistikten inşaat sektörüne kadar çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.
Bununla birlikte, ekonomik olması nedeniyle, çokça tercih edilen Petek Panel ürün portföyümüze dahil olmuştur. Bu paralelde, yine faydalı model hakkı bize ait olan; AY PALET adını verdiğimiz yeni bir palet ayak sistemi oluşturulmuş, 500 Kg. ve daha hafif yükler için ekonomik tipte Kağıt Palet üretimine geçilmiştir.
Yine dünya çapında ilk ve tek olma özelliği ile benzerlerinden yapısal olarak ayrılan, çok özel nano ve sano teknolojik buluşları ürünlerinde uygulayabilmektedir. Ayrıca, kağıt ile ilgili devamlı kendini yenilemekte olan firmamız, AR-GE çalışmaları sonucunda, kağıttan üretilen ve satışını yaptığı, Mukavemetli Kağıttan ve Petekten mamul palet, box, ve seperatörleri isteğe bağlı olarak, alev almaz ve su geçirmez hale getirebilmektedir.

Alev almaz ve su geçirmez

Firmamız, AR-GE çalışmaları sonucunda, kağıttan üretilen ve satışını yaptığı, Mukavetli Kağıttan ve Petekten mamul palet, box ve seperatörleri isteğe bağlı olarak, alev almaz ve su geçirmez hale getirebilmektedir.